Navigácia

2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011

2014/2015

Z prác žiakov...

 

Výtvarná súťaž na tému "Hovorme o jedle" má prispieť k zlepšeniu náško života, lebo: "Zdravie je predpokladom kvalitného života". Zapojili sa do nej žiačky 9. ročníka. Ich práce si môžete pozrieť TU.

 

Sarah Hugyová, 6. roč.  Prídavné mená

Jedného dňa sme išli do ZOO. Ja, Alenka, Marienka, mamka a Deniska. Marienka mala na sebe Alenkin sveter. Bola jej zima a v taške som mala kamoškinu mikinu, tak som jej ju požičala a kráčali sme ďalej. Videli sme líšku. Vytŕčal jej z klietky chvost a moja malá sestra sa ma spýtala, čo jej to trčí z klietky. Bol to líškin chvost. Neskôr sme videli medvedie mláďa. Jeho mama mala veľké medvedie laby. Deniska sa chytila medvedej laby. Mala z toho veľkú radosť. Zrazu sme niečo začuli. Rýchlo sme sa rozbehli za avukom. Nikto nevedel zvuk identifikovať. Keď sme boli bližšie, zistili sme, že je to kohútí spev. Už z diaľky sme videli  krásny kohútí hrebeň. videli sme aj veľa iných zaujímavostí ako slonovo ucho. Na konci našej cesty boli kone. Anka prvykrát videla skutočnú konskú hlavu. Ja som si odmerala žirafin krk, ktorý mal 4,5m. Na strome sme taktiež videli včelí úľ. Po tomto krásnom výlete nás zavolala Alenkina mamka na návštevu.  Išli sme na autobusovú stanicu. Keď sme dorazili k tete, chcela vidieť Denisinu modrinu na kolene. neskôr nám Alenkina mamka ukazovala danielove fotky. veľmi sa nám páčila aj Danielova nová mikina. Bola podobná Michalovej bunde. Večer sme sa pobrali domov. Po ceste domov sme videli aj Tomášovu motorku. Tešili sme sa z krásneho dňa a čakali čo prinesie nový vtáčí spev.

 

Aneta Jámborová, 6. roč. Prídavné mená

Bol raz jeden múdry kráľ, ktorý mal desať veľmi pekných dcér. Coolovú Emíliu, najkrajšiu Adelu, bohatú Eriku, roztomilú Františku, múdru Izabelu, namyslenú Máriu, dobrosrdečnú Filoménu, talentovanú Sáru, šikovnú Ľubicu a najmladšia Bernadetu.

Coolova Emília sa rada obliekala do moderných šiat, Adela sa obliekala iba do krásneho hodvábu. Bohatá erika nosila šperky len z drahých drahokamov. Roztomilá Františka chcela vlastniť všetko malé a múdra Izabela chcel riešiť samé ťažké hlavolamy. namyslená Mária sa nechcela s nikým baviť. Filoména veľmi rada spoznávala nové veci, talentovaná Sára je ozaj výborný opravár, šikovná Ľubica je veľmi zdatná v práci s počítačmi. Najmenšia Bernadeta mala z každej sestry niečo. Všetky mali skvelé a neobyčajné talenty. Jedeného dňa, keď jasné žlté slnko zasvietilo na belasej oblohe, najmúdrejší kráľ sa rozhodol vydať svoje pekné dcéry. Rozhlásil po celej krajine, že požiadať o ruku jeho dcéru môže každý princ, ktorý je odvážny a statočný.  Každý z uchádzačov mal splniť niekoľko úloh. Prvou úlohou bolo nájsť v hlbokom modrom mori tri zlaté prstene. Tí, najodvážnejší a najšikovnejší ich samozrejme našli. Kráľ im dovolil vybrať si z dcér ,tie, ktoré si chcú zobrať za ženy. Odvážny princ Filip si vybral dobrosrdečnú Filoménu a spolu cestovali na dlhé a dobrodružné cesty. Výborný kuchár  Adam si vybral talentovanú Sáru a spolu si vytvorili televízny program o varení, kde prezentovali svoje najlepšie recepty. A nakoniec krásny Martin si vybral najmladšiu Bernadetu a tešil sa, že ju môže učiť všetky vodné športy, ktoré on miloval. Ostatné dcéry bohužiaľ „ zostali na ocot“.

Novinky

Kontakt

  • Cirkevná základná škola sv. Košických mučeníkov
    Jarmočná 96/13, 044 11 Ždaňa
  • +42155/ 698 02 20

Fotogaléria