Navigácia

Vážení rodičia a priaznivci školy,

prosíme Vás tiež o nefinančnú podporu školy formou permanentného zberu papiera a vrchnákov z pet fliaš.
Vopred ďakujeme za Vašu podporu.

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné
 • O včeľom spoločenstve zážitkovou formou

  V dymáku sme naozaj zapálili, vyskúšali kuklu, rozoberali úľ (ale samozrejme bez včiel), ochutnávali med, peľ, ovoniavali propolisovú tinktúru, chystali kŕmidlo s cukrovým roztokom, sitá na cedenie medu, odviečkovali plastové komôrky. A deti boli plné poznatkov a šťastné... 
  "Jediným testom správnosti pri vzdelávacom procese je šťastie dieťaťa." M.M.

 • Hodina v teréne - Vodný ekosystém

  "Pani učiteľka a nemôžme tu ešte zostať?" "A prídeme sem aj na budúcu hodinu?" 
  Tieto otázky žiakov 5. roč. na konci hodiny biológie pri rieke Hornád hovoria za všetko. Labute, kačice, kotúľka, či brehové rastliny - učebnicový vodný ekosystém naživo v prírode s p. uč. Beľanovou.

 • Krížová cesta

  Spolu s p. kaplánom sme sa modlili krížovú cestu v obci Ždaňa.

 • MINULOSŤ ŤA DOBEHNE V ROKU 2017

  S minulosťou sa popasovali žiaci II. stupňa, ktorí sa zapojili do rovnomennej školskej dejepisnej súťaže. Žiaci mali pred sebou neľahkú úlohu - zachytiť odkaz vybranej udalosti, ktorá sa odohrala v minulosti (a oslavuje výročie v roku 2017) a zhodnotiť jej prínos pre prítomnosť. K dispozícii boli zaujímavé tematické okruhy: história, náboženstvo, veda, šport, umenie a literatúra, ktoré mohli byť spracované vo forme plagátu alebo prezentácie. Výkony žiakov zhodnotila odborná porota nasledovne:
  1. m.: S. Iván (8. roč.) - Päťsté výročie dokončenia hlavného oltára Majstra Pavla z Levoče v Chráme sv. Jakuba v Levoči
  2. m.: D. Ďurašková (7. roč.) a S. Štefanová (6. roč.) - Trojsté narodenia Márie Terézie
  3. m.: S. Hugyová (8. roč.) a E. Moreová (9. roč.) - Sedemdesiate výročie prvého výtlačku Denníka Anny Frankovej

  Sme radi, že súťaž podporila rozvoj vyjadrovacích schopností, myslenia a kreativity žiakov, a tiež prehĺbila interdisciplinárne vzťahy.

 • Mobilný odber krvi

  V spolupráci s SČK Košice – okolie a NTS SR v rámci Dňa záchrany života a projektu Staň sa záchrancom života sa dňa 16.03.2017 konal na našej škole Mobilný odber krvikde 20 darcov darovalo spolu 9 litrov krvi. Súčasne si žiaci trénovali poskytnutie prvej pomoci pod odborným dozorom, modelovanie z hliny a únia nevidiacich žiakom sprostredkovala problémy ale aj pomôcky pre nevidiacich a slabozrakých. Prišli nás navštíviť aj žiaci z miestnej materskej školy. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k príjemnému priebehu tohto dňa pomoci.   

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv. Košických mučeníkov
  Jarmočná 96/13, 044 11 Ždaňa
 • +42155/ 698 02 20

Fotogaléria